AudioControl 12.8 pełna kontrola nad dźwiękiem. Nowoczesna i funkcjonalna cyfrowa matryca audio z procesorem DSP.

AudioControl 12.8 pełna kontrola nad dźwiękiem. Nowoczesna i funkcjonalna cyfrowa matryca audio z procesorem DSP., 5.0 out of 5 based on 1 rating
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

AUDIOCONTROL 12.8 – cyfrowa matryca audio z procesorem DSP, obecna w sprzedaży na rynku od roku to jedna z najciekawszych propozycji firmy APart Audio wśród rozwiązań przeznaczonych dla
niewielkich i średniej wielkości aplikacji. Matryca wyposażona w zaawansowane funkcje sterowania, przetwarzania sygnałów audio, a także umożliwiająca sterowanie innymi urządzeniami (nie audio), jest niewątpliwie urządzeniem wartym uwagi.audiocontrol_12_8

Urządzenie wyposażono w 12 analogowych wejść i 8 wyjść audio oraz dodatkowo w wejście i wyjście cyfrowe standardu S/PDIF. Zintegrowany układ zarządzania zadaniami w czasie rzeczywistym umożliwia obsługę różnorodnych zadań, dzięki czemu jest odpowiednim rozwiązaniem dla wielu projektów. Pozwala na podłączenie do 120 adresowalnych/programowalnych mikrofonów/stacji przywoławczych, każde z określoną indywidualnie funkcjonalnością i ustawieniami oraz przypisaniem do 8 poziomów priorytetowości.audiocontrol_12_8_tyl

Funkcje i dane techniczne
– Sterowanie i przetwarzanie sygnałów audio
– Nieograniczone możliwości przywoływania
– 12 wejść i 8 wyjść sygnału audio
– Sterowanie poprzez port szeregowy RS232
– Konfigurowalne sterowanie funkcjami podłączonych urządzeń
– Ekstremalnie szybkie przekazywanie sygnałów
– Zintegrowany układ zarządzania zadaniami w czasie rzeczywistym
– Przyjazna dla instalatorów aplikacja GII (Interfejs Graficzny Instalatora)
– Platforma DSP o stałej architekturze
– Możliwość programowania makropoleceń
– W pełni programowalne cyfrowe stacje przywoławcze
– W pełni programowalny sterownik ścienny
– Urządzenie zaprojektowane przez APart-Audio i wytwarzane w Europie
– Wymiary: 483 x 44 x 310 mm

Dzięki dodatkowemu pakietowi AUDIOCONTROL 12.8 FEATURE PACK fukcjonalność matrycy można uzupełnić o dodatkowe funkcje, które omówimy poniżej:

Odtwarzacz / nagrywarka komunikatów – umożliwia wprowadzenie do systemu audio 8 komunikatów, które mogą zostać nagrane za pomocą stacji przywoławczej DIMIC lub dowolnego wejścia sygnału matrycy. Odtwarzanie komunikatów może odbywać się w dowolnej kombinacji stref. Wszędzie tam gdzie wykorzystuje się powtarzalne komunikaty,  jak np. informacje o zbliżającym się zamknięciu supermarketu, szkolne dzwonki, czy informacje o aktualnych promocjach lub zakończeniu zmian w zakładzie produkcyjnym (dzienna/nocna), funkcjonalność ta znajdzie wielu zwolenników.

Wejścia logiczne / wejścia 0-10 V – to kolejna interesująca funkcjonalność umożliwiająca użycie logicznych programowalnych wejść (normalne, przełączalne lub binarne 0/1), w celu bezpośredniego wywoływania makroinstrukcji. Binarne wejścia logiczne programuje się za pomocą binarnej tabeli aplikacji GII (Graficznego Interfejsu Instalatora), umożliwiającej przywoływanie makroinstrukcji poprzez predefiniowane logiczne wzorce wejściowe (do wykorzystania 56 kombinacji). Tryb pracy wejść 0-10 V umożliwia natomiast płynne sterowanie funkcjami urządzeń.  W przypadku zastosowania zewnętrznego napięciowego regulatora firmy Apart N-VOL10K źródło napięcia 0-10V pełni matryca AUDIOCONTROL 12.8.

Wyjścia logiczne – matryca posiada również 8 logicznych wyjść które z powodzeniem można wykorzystać do sterowania zewnętrznymi urządzeniami. Wyjścia z możliwością zmiany polaryzacji a także funkcją przełączania do użycia wewnątrz makroinstrukcji.

Opóźnienie sygnału wyjściowego – Funkcja opóźnienia pozwala na wprowadzenie opóźnienia przesyłania sygnału audio o maksymalnie 314 metrów
(910,14 ms) z dokładnością 0,1 m dla każdego wyjścia. Tego typu rozwiązanie jest niezbędne i szczególnie przydatne w systemach nagłośnieniowych w kościołach, teatrach, a także dużych salach konferencyjnych, bankietowych czy innych miejscach, gdzie jednolite nagłośnienie znacznej przestrzeni wieloma głośnikami może stwarzać problemy.

Łączenie stref – Graficzny Interfejs Instalatora w formie kreatora, pozwala łączyć do 4 stref
nagłośnieniowych w 2 grupach stref. Przejrzysta forma prezentowanych na ekranie aktualnych kombinacji pomieszczeń i konfiguracja wyjść logicznych, oraz generowanie odpowiednich makroinstrukcji okazuje się szczególnie przydatna podczas pracy z matrycą.
Łączenie stref jest pożyteczną funkcjonalnością w aplikacjach, gdzie występują na przykład dwie niezależne sale
konferencyjne przedzielone ruchomą ścianą. Gdy potrzebny jest większa sala konferencyjna można usunąć
ruchomą ścianę, a funkcja łączenia stref nagłośnieniowych zmieni automatycznie ustawienia systemu audio dla
uzyskania najlepszego nagłośnienia w nowo utworzonej, większej strefie.

Na szczególną uwagę zasługuje również wygoda obsługi przy wykorzystaniu cyfrowego sterownika ściennego, który jest idealnym rozwiązaniem do sterowania matrycą z każdego pomieszczenia. Sterownik apart_audio_controlerścienny jest programowany z poziomu hosta poprzez interfejs graficzny instalatora, pozwalając na dokładne dostosowanie jego funkcjonalności do faktycznych potrzeb użytkownika. Można zaprogramować sterownik również do uruchamiania makropoleceń i sterowania innych urządzeń podłączonych do systemu.
GII (Interfejs Graficzny Instalatora) został zaprojektowany jako aplikacja wyjątkowo przyjazna dla instalatora, co sprawia, że łatwo za jego pomocą skonfigurować działanie i innych urządzeń w indywidualny, najbardziej optymalny sposób dla potrzeb użytkowników konkretnej instalacji. Różnorodność instalacji, w których może być użytkowana matryca jest nieograniczona i zależna jedynie od stopnia kreatywności instalatorów.

Podsumowując – powyższa matryca to wyjątkowe i wielofunkcyjne centrum sterowania i przetwarzania sygnałów audio z które w niejednej Państwa aplikacji doskonale się sprawdzi. Zainteresowanych rozwiązaniami APart Audio zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems".

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inteligentny budynek, Systemy audio-wizualne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.