Termowizja, monitoring IP i ochroną mgłą Protect – co mają z sobą wspólnego ? Skuteczna ochrona przed napadem.

Termowizja, monitoring IP i ochroną mgłą Protect - co mają z sobą wspólnego ? Skuteczna ochrona przed napadem. , 5.0 out of 5 based on 3 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

Napady z udziałem uzbrojonych napastników to jedno z największych zagrożeń. W tej sytuacji niejednokrotnie stajemy się bezbronni nawet jeśli w obiekcie jest ochrona, nie wspominając o miejscach gdzie agenci ochrony potrzebują od kilku do nawet 25 min na dojazd, co w wielu przypadkach stwarza realne zagrożenie życia i utraty mienia. Wychodząc na przeciw potrzebom ochrony mienia i życia chcielibyśmy Państwu przedstawić rozwiązanie które mogą ocalić Państwa życie.

skutecznosc_protect

Poniżej krótka prezentacja zasady działania rozwiązania które chcielibyśmy Państwu przedstawić i zaoferować.

W przypadku systemów ochrony mgłą zasadniczym problemem jest fakt, iż kiedy mgła wypełni chroniony obszar ,zarówno intruz, ofiara, jak i ochrona obiektu stają się zdezorientowani. W przypadku lokalnej ochrony obiektu, bądź interwencji policji bardzo istotne jest aby strażnik mógł kontynuować monitorowanie ruchów napastnika za pomocą lokalnego monitoringu. Monitorowanie pozwala ocenić liczbę napastników, ich lokalizację, oraz to czy są uzbrojeni. Z pomocą przychodzi tutaj termowizja. Połączenie generatorów mgły i kamer termowizyjnych zapewnia możliwość dalszego monitorowania obiektu w centrum nadzoru. Oferowane przez nas połączenie zintegrowanych systemów firm Axis Communications (termowizja), Milestone Systems (oprogramowanie do monitoringu) i Protect A/S (producent generatorów mgły) to nowy standard w systemach zabezpieczeń.

mgła i termowizja

Pomimo zamglenia pomieszczenia, ochrona jest w stanie dalej obserwować napastnika. Termowizja pozwala widzieć w mgle.

Pomimo zamglenia pomieszczenia, ochrona jest w stanie dalej obserwować napastnika

Mgła jest skuteczną formą zabezpieczenia, która zapewnia, że intruzi nie będą w stanie znaleźć cennych przedmiotów, a także zmniejsza ryzyko, że wyrządzą komuś krzywdę. W tradycyjnych systemach bezpieczeństwa systemy mgły są aktywowane z elektronicznych systemów sygnalizacji włamania i napadu, ale i to się zmienia, ponieważ w wielu przypadkach o wiele bardziej praktyczna jest manualna aktywacja systemu przez użytkownika w momencie zagrożenia, lub pracownika ochrony po wizualnej weryfikacji alarmu.

W przypadku dużych rozległych i strategicznych obiektów gdzie możliwa jest interwencja ochrony, pracowników zabezpieczenia można wyposażyć w mobilne kamery termowizyjne pozwalające w warunkach mgły kontynuować pościg za napastnikiem – dając im w ten sposób niewątpliwą przewagę nad napastnikiem. Pościg możliwy dzięki niewielkiej wadze proponowanej przez nas kamery Dräger UCF 7000 wynoszącej zaledwie 1,3kg. Kamery doskonale przetestowanej w najtrudniejszych warunkach środowiska przez strażaków – kamery odpornej na wstrząsy, upadki, i najtrudniejsze środowisko jakie można sobie wyobrazić. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji.

Obecnie na całym świecie jest zainstalowanych ponad 40.000 systemów ochrony mgłą. Są one obecne u klientów ze zróżnicowanych branż, takich jak złotnicy, optycy, dystrybutorzy urządzeń elektronicznych i sprzedawcy urządzeń IT. Można je spotkać na stacjach benzynowych, w sklepach spożywczych, urzędach i instytucjach państwowych, jak również w domach prywatnych inwestorów.

Nasza firma należy do ogólnopolskiej sieci certyfikowanych wykonawców instalacji systemów przeciwmgielnych i lokalnych dealerów, którzy posiadają znaczne doświadczenie w zakresie budowy i eksploatacji tych produktów. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu przy użyciu formularza wyceny systemu ochrony mgłą dostępnego na naszej stronie.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems".

Ten wpis został opublikowany w kategorii Alarmy, Generatory dymu (mgły), Inteligentny dom, Kamery termowizyjne, Monitoring wizyjny, Systemy telewizji dozorowej, Systemy zabezpieczające i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Termowizja, monitoring IP i ochroną mgłą Protect – co mają z sobą wspólnego ? Skuteczna ochrona przed napadem.

 1. Magda pisze:

  Mimo, że żyjemy w XXI wieku i jest o wiele bezpieczniej niż w epokach wcześniejszych, nie można zapominać o tym, że zawsze coś się może nam przydarzyć nieszczęśliwego. Może to być np. napad. Warto więc zapewnić sobie jakąś ochronę. Monitoring jest do tego najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu będzie można żyć spokojnie i czuć się bezpiecznie. Pozdrawiam.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
 2. tester pisze:

  Kamera za 46000 ? już widzę tą ochronę cena nowego auta w ręce i pościg 😉

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]