Nowe panele dotykowe TFT LCD do systemów alarmowych.

Nowe panele dotykowe TFT LCD do systemów alarmowych., 5.0 out of 5 based on 1 rating
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Temat paneli dotykowych w systemach alarmowych poruszaliśmy już kilkukrotnie na łamach naszego bloga (chociażby w sierpniu ubiegłego roku – tutaj).  Warto do niego raz na jakiś czas wrócić chociażby z uwagi na nowe urządzenia które pojawiły się na rynku systemów zabezpieczeń. Niektóre wybrane, pojawią się również w naszej ofercie – oczywiście po wcześniejszych testach, ponieważ do rozwiązań dotykowych podchodzimy wciąż z dużą dozą rozsądku i ostrożności.

Panel dotykowy LCD TPR-2W

Panel dotykowy LCD TPR-2W

Wśród nowych produktów na uwagę zasługuje manipulator dotykowy TRP-2W firmy Ropam. Panel dotykowy TPR-2W jest dość wygodnym i intuicyjnym elementem sterowania i kontroli systemu alarmowego. Konstrukcja opiera się o wyświetlacz kolorowy wyświetlacz 3,5” TFT LCD, mogący wyświetlać 65 tys. kolorów. Obudowę panelu wykonano z tworzywa PCV ABS w kolorze białym (z czasem dostępna również w kolorze czarnym). Obsługa odbywa się poprzez interaktywny interfejs wspierany przez piktogramy i podpowiedzi tekstowe. Dodatkowe informacje są przekazywane przez cztery diody LED sygnalizujące status urządzenia. Na wyświetlaczu na pasku piktogramów prezentowane są online dość ważne informacje takie jak stan zasilania, temperatura, zasięg GSM, aktywność GPRS. Informacja przekazywana przez producenta systemu określa trwałość panelu dotykowego na ok. 2,5 mln dotknięć każdego punktu znormalizowanym stylusem @150g.

Z dodatkowych funkcji obsługiwanych przez panel warto wspomnieć o:
• możliwości rejestracji historii temperatury z dwóch czujników na karcie SD
• obsługa karty SD: używanej m.in. jako nośnik planu budynku oraz pamięć cyfrowej ramki zdjęć zaimplementowanej w panel
• funkcja losowego układu klawiatury numerycznej
• sterowanie wyjściami współpracującego modułu poprzez interaktywne przyciski
• szybkie sterowanie wyjściem przekaźnikowym
• wygaszacz ekranu z funkcją kalendarza i zegara
• wbudowany czujnik temperatury

W miejscach wymagających wyższego poziomu estetyki możliwe jest również zastosowanie wersji w estetycznej i solidnej obudowie z matowej stali nierdzewnej „INOX”, zarówno w wykonaniu natynkowym, jak i podtynkowym.

Panel dotykowy TPR-1 w wersji INOX

Panel dotykowy TPR-1 w wersji INOX

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym który udzieli dodatkowych informacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems". Firma P.W.PARTNER M.WEBER powstała rok później w 2008 roku. Więcej informacji na moim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Alarmy, Inteligentny budynek, Inteligentny dom, Manipulatory, Monitoring, Systemy transmisji danych GPRS i GSM i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*