„Złowiony” na kamerę systemu telewizji dozorowej

"Złowiony" na kamerę systemu telewizji dozorowej, 3.0 out of 5 based on 1 rating
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (1 vote cast)

Wiadomości  dnia w TV: „kolejny miejski autobus został wysadzony w powietrze, odpowiedzialność za niego ponosi nieznana grupa terrorystyczna. Według raportu z miejsca zdarzenia który bada FBI świadkowie widzieli mężczyznę który wysiadał z autobusu tuż przed wybuchem.” 

Scena opisana powyżej choć wygląda bardzo realistycznie jest częścią fikcyjnego materiału wideo. „Złowiony” na kamerę to nie produkt z Hollywood. Mimo świetnej produkcji, efektów specjalnych, oraz narracji Annie Wersching. Najistotniejsze jest to, że film został stworzony przez specjalny Oddział Operacyjny FBI zajmujący się rozmaitymi Technologiami aby pokazać właścicielom firm, jak bardzo ich kamery mogą pomoc w dochodzeniach organów ścigania, nawet w przypadku ataku terrorystycznego.

Przy pomocy filmu opartego o scenariusz wykorzystujący przykładowy atak terrorystyczny na linie komunikacji miejskiej,  zaprezentowany 20-minutowy film instruktażowy pokazuje jak telewizja przemysłowa (CCTV) powinna być instalowana i utrzymywana w sprawności dla maksymalnego efektu, nie tylko dla właściciela firmy, ale także na potrzeby egzekwowania prawa.

„Stacje benzynowe, banki, stacje paliw gazowych – potencjalnie dziesiątki tysięcy firm może zwiększyć bezpieczeństwa swoich systemów za pomocą prostych wskazówek dostarczonych przez ten film,” powiedziała Katrina Gossman, szef jednostki Forensic zajmującej się audio, wideo i zdjęciami. Zakup drogiego nowego sprzętu nie jest konieczny, dodała Gossman. W większości przypadków, wystarczy wprowadzenie kilku zmian do istniejących systemów co może wprowadzić znaczącą różnicę.

Często nagrania pochodzące z systemu kamer telewizji dozorowej są złej jakości i nie nadają się nawet do obróbki”, takie obrazy mogą być punktem krytycznym podczas identyfikacji i próby zatrzymania terrorysty.

„Złowiony na kamerę” pokazuje, jak uniknąć typowych problemów, takich jak instalowanie kamer w niewłaściwych miejscach, ignorując oświetlenie i inne istotne czynniki. Są to wytyczne dla administratorów, którzy nie rozumieją, jak systemy funkcjonują. „Wielu właścicieli firm uważa, że ich systemy są dobre, dopóki coś się nie stanie”.

Tak jest w codziennym życiu w którym większość instalowanych systemów to wyłącznie atrapy nie pełniące swojej roli, założone przez osoby bez odpowiedniej wiedzy – atrapy założone za nasze pieniądze, podparte nasza niewiedzą.

źródło: http://www.fbi.gov/news/stories/2010/march/cctv_032310/caught-on-camera-best-practices-for-cctv-systems

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems".

Ten wpis został opublikowany w kategorii Monitoring wizyjny, Systemy telewizji dozorowej i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.