Wady i zagrożenia ze strony klasycznych systemów kontroli dostępu KD. Kontrola dostępu a ryzyko nadużyć.

Wady i zagrożenia ze strony klasycznych systemów kontroli dostępu KD. Kontrola dostępu a ryzyko nadużyć., 4.0 out of 5 based on 1 rating
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)

Tajne kody wpisywane na klawiaturach szyfratorów i klawiaturach w Państwa firmach i placówkach, a także w bankomatach mogą być nagrywane przy wykorzystaniu zjawiska ciepła resztkowego pozostawionego na klawiaturze.

Realne jest odczytanie kodów nawet po pięciu minutach, choć już po 90 sekundach szanse spadają o 20 procent. Podczerwień pozwala obejść takie techniki ochrony jak osłony klawiatury przed ew. kamerą , czy zasłonięcie jej drugą ręką w czasie wpisywania kodu. Metoda ma również swoje słabości, ponieważ z plastikowych i gumowych klawiatur, możemy skutecznie wykryć które przyciski zostały naciśnięte, ale określenie ich kolejności stwarza już znacznie większy problem, przy długich kodach jest to naprawdę trudne do określenia.  W przypadku klawiatur metalowych tego problemu nie ma, ślad termiczny pozostaje znacznie dłużej.

Łącząc te wszystkie niedociągnięcia z kosztem coraz tańszych kamery termowizyjnych (które można również wypożyczać za niewielkie pieniądze) należy zacząć się zastanawiać nad słusznością stosowania systemów kontroli dostępu starej generacji opartych o klawiatury numeryczne. Dlatego też wybiegając w stronę stale rosnących potrzeb klientów wdrażamy innowacyjne i pozbawione wymienionych wad systemy kontroli dostępu i autoryzacji oparte o najnowsze rozwiązania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems".

Ten wpis został opublikowany w kategorii Alarmy, Biometria, Biometryczna kontrola dostępu, Kamery termowizyjne, Kontrola dostępu, Manipulatory, Systemy biometryczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.