Systemy alarmowe do samodzielnego montażu ? Sprawdźmy.

Systemy alarmowe do samodzielnego montażu ? Sprawdźmy., 4.5 out of 5 based on 2 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)

Dzisiaj przełamiemy powszechny stereotyp o prostych systemach sygnalizujących włamanie mówiący o tym że ich konfiguracja, instalacja i obsługa jest skomplikowana, i wymaga fachowej wiedzy i umiejętności. Obalimy również mit o tym że ich zakup wiąże się z dużErda_PROTECTAym wydatkiem.

Na wstępie zaznaczamy jednak że nie mamy tu na myśli typowych systemów sygnalizacji włamania i napadu przyłączanych do agencji ochrony chroniących obiekty o wartościowym wyposażeniu. Nasza publikacja dotyczy prostych i funkcjonalnych alarmów bezprzewodowych gsm przeznaczonych do użytkowania w niewielkich i nie wymagających obiektach, wszędzie tam gdzie nie jest wymagana czterostopniowa klasyfikacja systemów alarmowych od stopnia 1 (Grade 1), aż po stopień 4 (Grade 4) zgodnie z serią norm PN-EN-50131-1, czyli w obiektach nie przyłączanych do monitoringu, oraz tych w których ubezpieczyciel nie wymaga systemu w konkretnej klasie a zabezpieczenie ma pełnić jedynie funkcję informacyjną o włamaniu Erda_EXPANDAdla właściciela obiektu.

Rozwiązanie o którym chcemy wspomnieć to proste, modułowe systemy bezprzewodowe do samodzielnego montażu, które poinformują nas na nasz telefon oraz zabezpieczą w podstawowy, prosty i niedrogi sposób od jednego do kilku pomieszczeń. Urządzenia systemu ERDA electronic o których mowa dostępne są w dwóch seriach (różniących się m.in. funkcjonalnością i manipulatorami):
Protecta E04CSP
Expanda E03CSE

Przyjrzyjmy się programowaniu urządzenia…
Aby odtworzyć film wystarczy kliknąć..

Programowanie systemów również nie należy do najtrudniejszych i czasochłonnych czynności. Podstawowa konfiguracja urządzenia zajmuje dosłownie kilka minut i jest na tyle intuicyjna że nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Wiedza natomiast może okazać się przydatna przy rozlokowywaniu urządzeń systemu. Z uwagi na zastosowanie jako medium komunikacji pomiędzy urządzeniami pasma radiowego 433MHz które jest ogólnodostępnym amatorskim pasmem radiowym dla zapewnienia prawidłowej komunikacji bezprzewodowej centrali z czujnikami, oraz do zachowania pełnej funkcjonalności systemu kluczowy jest odpowiedni dobór właściwych miejsc montażu. Dlatego też w miejscach o mniejszym skupisku urządzeń pracujących na tym paśmie, w tym innych nadajników możliwe będzie osiągnięcie większych odległości pomiędzy urządzeniami, i znacznie wydłuży się żywotność baterii zasilających detektory. Nie będą to może takie osiągi jak w przypadku systemów pracujących na paśmie 868 MHz (dedykowanym dla certyfikowanych systemów sygnalizacji włamania i napadu), jednak w w zupełności wystarczające do wielu prostych aplikacji.

Podsumowując w kilku zdaniach : Produkt będący interesującym zmiennikiem niskiej jakości prostych central oferowanych przez liczne agencje ochrony które pomimo certyfikacji pozostawiają wiele do życzenia. Przyzwoite wykonanie, dobrze przygotowana instrukcja w języku polskim oraz wsparcie ze strony producenta w Polsce wyznającego zasadę „Klient naszego Klienta jest naszym Klientem” nie pozwala nam przejść obojętnie obok tego produktu. Mamy jedynie nadzieję że w miarę czasu wraz z jego rozwojem doczekamy certyfikacji na zgodność z PN-EN-50131.

Rozwiązanie będzie dostępne od 1 grudnia 2014 dla naszych partnerów w platformie WeberMerchantB2B.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems".

Ten wpis został opublikowany w kategorii Alarmy i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.