Proste i efektywne rozdzielanie transmisji danych i zasilania PoE do kamer IP lub kamer analogowych.

Proste i efektywne rozdzielanie transmisji danych i zasilania PoE do kamer IP lub kamer analogowych., 5.0 out of 5 based on 2 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

W trakcie wykonywania instalacji i systemów monitoringu wizyjnego często pojawia się problem z tym w jaki sposób, i jak najtańszym kosztem, oraz bez dodatkowego zasilania przyłączyć do systemu dodatkowe kamery przy wykorzystaniu rozmaitych rozwiązań dostępnych na runku. Najbardziej klasycznym przypadkiem jest próba rozdzielenia sieci LAN i zasilanie PoE na kilka dodatkowych kamer IP – oczywiście wszystko na jednej skrętce UTP-a kat 5e.

W klasycznym książkowym przykładzie wpinamy się w switch z PoE który zasilamy lokalnie z 230VAC i po kłopocie, co jednak gdy w miejscu w którym chcemy rozdzielić sygnał i zasilanie nie ma 230VAC a odległość wymusza zastosowanie kolejnego switcha ? Do niedawna był to spory problem bardzo trudny do rozwiązania.

Na szczęście rozwiązania nie musimy szukać daleko, z pomocą przychodzi nam bowiem seria nowych produkowanych w Polsce rozwiązań dedykowanych do systemów CCTV IP.

Chcąc rozdzielić zarówno zasilanie jak i sieć LAN możemy zastosować xPoE6.

lan_poe_rozbudowa

Poprzez przyłączenie istniejącego okablowania do portu LAN+PoE In switcha xPoE6, switch możemy zasilać poprzez PoE z 48V oraz rozdzielać LAN i PoE na 4 dodatkowe kamery.

xPoE6 – 6 portowy niezarządzalny switch PoE

xPoE6 pracuje w sieciach LAN 10/100 Base-T. Moduł umożliwia podłączenie do sieci LAN oraz zasilenie do 4 kamer IP PoE. Zasilanie na portach PoE współdzielone jest bezpośrednio z wejścia (zaciski śrubowe lub port LAN+PoE IN). Każdy kanał PoE zabezpieczony jest niezależnym bezpiecznikiem polimerowym co w przypadku zwarcia gwarantuje prace pozostałych urządzeń przyłączonych do pozostałych portów. Urządzenia można łączyć pomiędzy sobą uzyskując odpowiednio 8; 12; 16 portów dla kamer IP PoE.xPoE6

Cechy i zalety :

  • Szeroki zakres napięcia wyjściowego PoE = Uwe (10÷56V DC), oraz napięcia zasilania 10÷56 DC (Vin lub PoE IN)
  • Niewielkie wymiary (szer. x dł. x wys.) 85 x 69 x 19 mm
  • Skalowalność
  • Sygnalizacja optyczna transmisji oraz zasilania każdego portu
  • Bardzo niski pobór energii
  • Szeroki zakres temperatur pracy -10 oC ÷ +40 oC
  • Dodatkowe zabezpieczenie z wykorzystaniem bezpiecznika polimerowego 1,1A / Kanał

Rozwiązanie o którym mowa jest również dostępne w wersji w obudowie hermetycznej xPoE6/S oraz w wersji xPoE/M+APS48015 z 72W 48V zasilaczem tam gdzie potrzebujemy więcej mocy – co czyni je w pełni uniwersalnym i poszerza obszar jego zastosowań. Oczywiście tam gdzie 230VAC nie jest już potrzebne w miejscu rozdzielania sieci i zasilania należy mieć na uwadze kwestie związane z bilansem prądowym i spadkami napięć na długim okablowaniu, ale są to kwestie do wyliczenia przy wykorzystaniu rozmaitych narzędzi – np. kalkulatora spadków napięć dostępnego na jednej z naszych stron.

W przypadku kamer analogowych również możemy posiłkować się rozmaitymi rozwiązaniami jak chociażby:
AVPI1/4 – który jest modułem przeznaczonym do przesyłu sygnału AVPI1_4wizyjnego z czterech kamer za pomocą jednej skrętki komputerowej. Urządzenie jest pasywnym (nie wymaga zasilania) układem symetryzatora pozwalającym na przesył sygnału wizyjnego na odległość do 400m. Znajduje zastosowanie w instalacjach gdzie do transmisji sygnału analogowego video oraz zasilania wykorzystuje się skrętkę komputerową UTP.

Bardzo bogata i szeroka gama produktów ATTE dostępnych w naszej sieci dystrybucji oraz platformie sprzedaży B2B oferuje rozwiązanie wielu podobnych problemów z którymi spotykają się Państwo na co dzień w swojej pracy. Zapraszamy do współpracy i przesyłania zapytań lub problemów które z przyjemnością spróbujemy dla Państwa rozwiązać dobierając odpowiednie rozwiązania z naszej oferty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems".

Ten wpis został opublikowany w kategorii Monitoring, Systemy audio-wizualne, Systemy telewizji dozorowej, Systemy zasilania gwarantowanego i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.