PRiMA 6 / PRiMA 16 / PRiMA 64 centrale alarmowe polskiego producenta firmy GENEVO z wbudowanym fabrycznie komunikatorem GSM/GPRS. Nowe rozwiązania w atrakcyjnej cenie.

PRiMA 6 / PRiMA 16 / PRiMA 64 centrale alarmowe polskiego producenta firmy GENEVO z wbudowanym fabrycznie komunikatorem GSM/GPRS. Nowe rozwiązania w atrakcyjnej cenie., 4.1 out of 5 based on 12 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.1/5 (12 votes cast)

Właśnie moja rok od kiedy na polskim rynku pojawiły się nowe centrale alarmowe polskiego producenta firmy GENEVO. Centrale PRiMA z wbudowanym komunikatorem GSM/GPRS i PRiMA16SETzaawansowaną obsługą kart prepaid – obsługą dzięki której z poziomu klawiatury użytkownik jest w stanie sprawdzić stan konta, lub otrzymać informację za pomocą wiadomości SMS. Produkt swoją stylistyką delikatnie przypomina inny dość znany polski produkt, i choć jego cena jest sporo niższa pod względem funkcjonalnym nie wiele mu ustępuje, a w niektórych punktach nawet go przewyższa. Naszym zdaniem bardzo ciekawa i rozwojowa propozycja, której warto się przyjrzeć.

Po roku obecności na rynku i intensywnych testach prowadzonych przez instalatorów z całej Polski wprowadzamy GENEVO PRiMA na stałe do naszej oferty B2B centrale PRiMA 6 i PRiMA 16 – która może obsłużyć do 16 linii alarmowych ( 8 linii na płycie centrali + 8 w rozszerzeniu). Centrala PRiMA 16 obsługuje do 8 urządzeń podłączanych do wspólnej magistrali, w związku z tym można użyć maksymalnie do 8 manipulatorów. Po dodaniu do systemu modułu rozszerzenia wejść, można podłączyć maksymalnie 7 manipulatorów, co biorąc pod uwagę cenę urządzenia daje dość spore możliwości.PRIMA-LCD-GY-BL

Obydwa modele współpracują z występującymi w dwóch wersjach kolorystycznych (biała i grafitowa) klawiaturami LCD z graficznym interfejsem użytkownika oraz trzech wersjach kolorystycznych podświetlenia wyświetlacza ( biały, czarny i niebieski). Już wkrótce w ciągu niespełna miesiąca pojawi się nowy produkt PRiMA 64 – centrala z obsługą 64 linii , oraz uproszczona wersja modelu PRiMA 16 bez wbudowanego na płytę dialera GSM.

Porównanie możliwości modeli PRiMA 6 i PRiMA 16

Cecha PRiMA6
PRiMA16                   
Ilość wejść płyty głównej 6 8
Maksymalna ilość wejść w systemie 6 16
Ilość wyjść (wysokoprądowe + niskoprądowe OC) 2+2 2+4
Ilość stref, podstref 1+1 1+1
Wydajność zasilacza 1.5A 2A
Pojemność pamięci zdarzeń 250 1000+250
Timery z programowaniem tygodniowym nie 8
Szybkie sterowanie urządzeniami (wyjścia) nie tak
Maksymalna ilość manipulatorów 2 8
Maksymalna ilość modułów wejść EXT-Z8 1
Powiadamianie – ilość numerów 4+1 8+1
Powiadamianie SMS tak, szczegółowe tak, szczegółowe
Powiadamianie audio tak tak
Zdalne sterowanie systemem tak tak
Zdalne sterowanie urządzeniami (wyjścia) nie tak
Programowanie GPRS tak tak
Obsługa kart Pre-paid tak tak
Obsługa za pomocą aplikacji Android tak tak

Centrale PRiMA dzięki funkcjom powiadamiania, informują o tym co dzieje się w danej chwili w systemie GENEVO PRiMA – dzięki SMS mogą być przesyłane informacje o alarmach włamaniowych , pożarowych, czy trybach załączenia czuwania systemu alarmowego.

Do zdalnego nadzoru i sterowania producent stworzył aplikację PRiMAgo! (która dostępna jest bezpłatnie dla urządzeń Android w sklepie Google Play). aplikacja_primago

Aplikacja umożliwia sprawdzenie stanu systemu, włączenie lub wyłączenie czuwania, oraz sterowanie innymi urządzaniami poprzez wyjścia centrali.

Programowanie systemu GENEVO możliwe jest zarówno poprzez lokalny manipulator LCD jak i primatoollokalnie lub zdalnie przy wykorzystaniu oprogramowania PRiMAtool. PRiMAtool przeznaczony jest do konfigurowania centrali, odczytywania pamięci zdarzeń oraz aktualizacji oprogramowania wewnętrznego (firmware) urządzeń marki GENEVO. W ofercie GENEVO znajduje się specjalny kabel CUSB-PIN3 służący do połączenia z centralą, ale warto wspomnieć że można również wykorzystać do komunikacji kabel DB9FC-RJ/KPL firmy SATEL który zapewne nie jeden z instalatorów posiada w swojej kolekcji. Jest to więc kolejny ukłon producenta w stronę instalatorów mający zachęcić ich do zapoznania się z nowym produktem.

Charakterystyka i możliwości oprogramowania:

  • konfigurowanie central: PRiMA 6, PRiMA 16,
  • odczytywanie pamięci zdarzeń centrali,
  • sprawdzanie stanu systemu,
  • tworzenie kopii zapasowej konfiguracji systemu,
  • aktualizowanie oprogramowania (firmware) urządzeń GENEVO,
  • obsługiwane urządzenia: PRiMA 16, PRiMA 6, PRiMA LCD (tylko aktualizacja oprogramowania), PRiMA EXT-Z8 (tylko aktualizacja oprogramowania),
  • możliwość połączenia lokalnego (RS-232) lub zdalnego (GPRS) z centralą alarmową,
  • obsługa języków: Polski, Angielski, Słowacki,
  • wymagania systemowe: Windows XP, Vista, 7, 8 (32/64 bit), .NET Framework 3.5.

Osoby zainteresowane fachową instalacją w swoich obiektach i profesjonalnym i sprawnym wdrożeniem rozwiązań marki GENEVO zapraszamy do kontaktu i skorzystania z możliwości montażu przez wykwalifikowaną grupę instalatorów, przeszkolonych na organizowanym przez nas w Szczecinie szkoleniu certyfikacyjnym prowadzonym przez producenta urządzeń GENEVO. Tylko taki montaż gwarantuje Państwu fachową obsługę i bezawaryjny serwis.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.1/5 (12 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems".

Ten wpis został opublikowany w kategorii Alarmy, Systemy transmisji danych GPRS i GSM i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.