Nowa hemisferyczna kamera Fisheye IP 5 MPix, 360° z przetwornikiem CMOS | Grundig GCI-G0862F

Nowa hemisferyczna kamera Fisheye IP 5 MPix, 360° z przetwornikiem CMOS | Grundig GCI-G0862F, 5.0 out of 5 based on 1 rating
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

GCI-G0862FJuż wkrótce (w trzecim kwartale tego roku)  pojawi się w naszej ofercie nowa interesująca pozycja dedykowana do profesjonalnych systemów monitoringu wizyjnego IP.  Tym razem nową kamerę z obiektywem „Fish Eye” wprowadzi na nasz rynek firma GRUNDIG – będąca uznanym liderem w światowej branży elektronicznej. Nowa kamera Grundig o oznaczeniu GCI-G0862F to kamera z obiektywem Fisheye IP 5 MPix, 360° z przetwornikiem CMOS, Quad stream, H.264, MJPEG, 3DNR, WDR, IR , audio, SDHC. Dostosowana do pracy przy zasilaniu 12V / 24V / PoE, oraz w temperaturach od 0° do 50°.

Najważniejsze cechy i zalety:
• Poczwórny strumień wideo (H.264, MJPEG)
• ONVIF kompatybilna megapikselowa kamera typu FishEye
• Widok Panorama 180°
• Widok z podziałem na cztery
• Elektroniczna funkcja PTZ (ePTZ)
• Gniazdo kart pamięci Micro SD/SDHC
• Cyfrowa redukcja szumów – 3D oraz Inteligentny system poprawy jakości obrazu
• Cyfrowa funkcja WDR
• Wykrywanie awarii sieci

Obecne wnętrze kamery świadczy oGCI-G0862F_inside_wewnatrz przemyślanej i zwartej konstrukcji, która w chwili obecnej wciąż podlega ulepszeniom i modyfikacjom. Świadczy to dobrze o producencie, ponieważ dzięki tego typu zabiegom w nasze ręce trafi produkt technologicznie dopracowany.

Oczywiste jest, że stosowanie tego typu kamer w CCTV może być bardzo efektowne i wydajne. Dzięki obiektywowi Fish Eye można otrzymać informacje wizualne równocześnie z całego obszaru który chcemy obserwować. W przeciwieństwie do kamer SpeedDome z klasycznym PTZ, w których przypadku operator widzi i rejestruje tylko to miejsce, w które jest skierowany i skoncentrowany obiektyw, jest to niewątpliwie lepsze i skuteczniejsze rozwiązanie.
Jednak aby oglądać „na żywo” obrazy bezpośrednio z kamery z obiektywem „rybie oko” niezbędne jest przetwarzanie równocześnie wielu informacji. Na monitorze, w klasycznym przypadku zobaczylibyśmy koło na czarnym tle, a w środku, tuż pod kamerą, obserwowaną scenę, im bliżej krawędzi tym obraz bardziej stawałby się zniekształcony.
Wzory na podstawie których można obliczyć i zrekompensować zakłócenia i zniekształcenia na szczęście są już znane od dłuższego czasu. Aby samo przekształcenie obrazu stało się możliwe, konieczne było aby technologia rozwinęła się do pewnego poziomu. Pierwszym warunkiem była rozdzielczość matrycy. Matryca powinna posiadać wystarczającą ilość pikseli do uchwycenia wiązki światła. Po drugie, procesory muszą być wystarczająco szybkie, aby przekształcić i „rozciągnąć” wybraną część obrazu. Procesor musi to zrobić w czasie rzeczywistym”na żywo” lub z obrazu nagranego z prędkością 25 klatek na sekundę. Obecnie, takie platformy sprzętowe są już dostępne. Trzecim wymogiem było oczywiście stworzenie specjalnej soczewki nadającej się do pracy w kamerach megapixelowych. Warunki te zostały spełnione, w ostatnich latach co zaowocowało pojawieniem się kilku pierwszych kamer hemisferycznych, m.in firm Geovision i Mobotix. Aktualnie do tego grona dołączy najnowszy produkt Grundiga. Osoby zainteresowane nową technologią zachęcamy do kontaktu oraz zapoznania się z innymi informacjami o kamerach hemisferycznych umieszczonymi i publikowanymi na łamach naszej strony.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems".

Ten wpis został opublikowany w kategorii Alarmy, Inteligentny budynek, Inteligentny dom, Monitoring, Monitoring wizyjny, Systemy telewizji dozorowej i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.