Nowa generacja włoskich central alarmowych Lares™ włoskiej firmy Ksenia

Nowa generacja włoskich central alarmowych Lares™ włoskiej firmy Ksenia, 4.5 out of 5 based on 4 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (4 votes cast)

Dla szerokiej grupy użytkowników zainteresowanych najnowszymi technologiami pojawił się nowy ciekawy produkt kolejnej włoskiej firmy. Tym razem nie jest to znany nam już od pewnego czasu INIM z równie szeroką grupą funkcjonalnych urządzeń, ale nowa firma pochodząca również z Włoch – Ksenia Security oferująca całkowicie nową generację profesjonalnych central alarmowych Lares ™. System ten charakteryzuje przede wszystkim  szybki i inteligentny sposób na integrację urządzeń domowych oraz duże możliwości w zastosowaniach komercyjnych. Panele systemu Lares ™ dostępne są w 3 różnych rozmiarach i 5 różnych wciąż rozwijanych wersjach, w zależności od potrzeb od 16 do 128 wejść.
System posiada konstrukcję modułową umożliwiającą rozbudowę nawet małego systemu jeśli jest to potrzebne przy pomocy dużej gamy dostępnych urządzeń peryferyjnych oraz wsparciu dla technologii IP.

Obecnie wśród dostępnych urządzeń systemu jest dostępnych 5 rozmaitych wersji paneli :Ksenia lares control panel
lares16 – najmniejszy, wyposażony w 10 wejść z możliwością rozbudowy do 16
lares16-IP – jak powyżej, ale z wbudowanym interfejsem ethernetowym

lares48 – panel dla średnich stref mieszkalnych, 10 wejść z możliwością rozbudowy do 48
lares48-IP – jak powyżej, ale z wbudowanym interfejsem ethernetowym

lares128-IP –  obecnie najwyższa wersja panelu, z 10 wejściami z możliwością rozbudowy do 128 w standardzie posiadająca już wbudowany interfejs ethernetowy

Sterowanie i obsługa

Dzięki zintegrowanej technologii Lares Server Web ™ IP możliwe jest zdalnie zarządzane Ksenia Lares Ipad Iphone web interfacecentralami dzięki urządzeniom mobilnym takim jak iPhone, czy iPad.

Za pomocą web’owego interfejsu możliwe do zrealizowania funkcje, to m.in.:
– uzbrojenie / rozbrojenie system
– sterowanie wyjściami
– bypassowanie
– kontrola rejestru zdarzeń
– wyświetlanie stanu stref
– graficzna prezentacja stanu systemu na graficznych podkładach kondygnacji

Zarządzanie systemem odbywa się przy pomocy ergo ™, które jest klawiaturą LCD o dość Ksenia Ergo LCD control panelnowoczesnym aczkolwiek dyskretnym stylu, głównie za sprawą dość smukłego profilu (mniej niż ½ cala.).  Ta smukłość zdaniem producenta pozwala na umieszczenie w każdej kompozycji architektury wnętrz wyrażając w ten sposób nowe wyczucie w projektowaniu, prestiż i innowację. Naszym zdaniem faktycznie dzięki takiej konstrukcji i designowi łatwiej wkomponować klawiaturę w wiele rozmaitych wnętrz. Dzięki technologii „CapSense” nie ma tutaj widocznych elementów i części mechanicznych (np. jako membrany, guziki, plastikowe okładki itp.), które są zazwyczaj dostępne w innych produktach będąc idealnym miejscem na zbieranie się kurzu i zabrudzeń. W przypadku Ergo ™ przedni panel jest całkowicie gładki, a  wszystkie pożądane funkcje mogą być realizowane po prostu przez dotknięcie jego powierzchni we wskazanych obszarach graficznych (litery, symbole, okrągły dotykowy scroll). Panel może jest dostępny w 4 różnych kolorach : biały, czarny, czerwony i metalizowany szary.

Główne parametry i cechy klawiatury:

– Wyświetlacz 16×2 (widoczny obszar 61 x 16mm)
– Technologia „CapSense”
– Circular Scroll: szybki dostęp do menu
– Dostępne w 4 różnych kolorach
– RFID / NFC Czytnik zbliżeniowy
– Zintegrowany mikrofon i głośnik do nagrywania i dwukierunkowej komunikacji wokalnej
– „Fast Addressing System” – nie trzeba wstępnie ustawić adres urządzenia (automatyczne rozpoznawanie z Panelu Sterowania / komunikatora GSM gemino)
– 2 programowalne wejścia / wyjścia
realizowane i dostępne funkcje:
– Wyświetlacz stanu systemu
– Wyświetlacz parametrów (data / czas, aktywne sieci GSM, poziom GSM, itp.)
– Polecenia systemowe (pełne lub częściowe uzbrojenie, reset, aktywacja wyjść terminali, rozmowy telefoniczne, itp.)
– Pełne Programowanie parametrów systemu
– Programowanie lokalnych parametrów (głośność, poziom podświetlenia)

Wejścia i terminale

Każdy panel jest wyposażony w 6 programowalnych wejść i 4
terminale, które mogą być dowolnie skonfigurowane, jako wejścia lub wyjścia.
W praktyce, każdy panel ma 10 wejść na płycie w standardzie. W zależności od modelu, liczba wejść może być zwiększona do max. 128.  Na płycie znajduje się dodatkowe złącze dla styku sabotażowego informującego o otwarciu obudowy lub oderwaniu od ściany. Każde wejście posiada możliwość zaprogramowania zgodnie ze specyficznymi potrzebami: 5 różne rodzajów parametryzacji (NC, NO, EOL, 2EOL i 3EOL); możliwość bezpośredniego połączenia z czujnikami sejsmicznymi i inercyjnymi. Ciekawa jest również możliwość definiowania ścieżki określającej jaką sekwencję naruszeń wejść system ma respektować bądź nie, wraz z informacją które wejście powinno tą ścieżkę zakończyć.

Wyjścia

Panel sterowania Lares jest wyposażony w programowalny przekaźnik, z funkcją nadzorowania oraz 4 wyjściami OC,  każde o obciążalności 500mA. W zależności od modelu, liczba wyjść może być zwiększona do max.64. Wyjścia centrali oraz modułów auxi, są w pełni programowalne, zarówno pod względem polaryzacji (normalnie otwarty lub normalnie zamknięty), oraz funkcjonowania (bistabilny lub monostabilny); możliwe jest również konfigurowanie czasu aktywacji wyjścia (czas ON i czas OFF). Wyjścia mogą być dowolnie powiązane z akcjami w panelu lub uruchamiane ręcznie przez klawiaturę bądź zdalnie.

Partycje

Każde wejście może być dowolnie związana z jedną lub większą ilością partycji
(lub grup) do uproszczenia zarządzania, w zależności od modelu partycji może być 8, 12 lub 20. Dla każdego partycji jest możliwe zaprogramowanie czasów (wejścia, wyjścia, pre-alarm,
patrol).

Interfejs USB

Każda centrala jest fabrycznie wyposażona w interfejs USB, który może
służyć do bezpośredniego połączenia  z PC (programowanie centrali) lub do bieżącej wizualizacji
jej stanu. Ten sam port służy również do aktualizacji firmware centrali.

Ethernet

Panele sterowania w wersjach lares16-IP, lares48-IP i lares128-IP posiadają zintegrowany na płycie interfejs ethernetowy. Jest to rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie Panelem sterowania w bardzo łatwy sposób i z dowolnej części świata. Możliwe jest zaprogramowanie systemu, oraz wykonywanie wszystkich dostępnych w danej wersji panelu operacji zarządzania dzięki zintegrowanemu Web-Serverowi, z którym można połączyć się z dowolnej przeglądarki internetowej. Komunikacja odbywa się za pomocą szyfrowanego protokołu.

Komunikaty głosowe

Panele sterowania, umożliwia komunikację z użytkownikiem przy pomocy 200 różnych komunikatów głosowych, umożliwiających niezwłoczne powiadomienie użytkownika na wypadek alarmu lub nieprawidłowej pracy systemu. Komunikaty głosowe mogę być również przesyłane za pośrednictwem sieci GSM (Gemino), lub za pośrednictwem PSTN (Pontis).

Sterowanie (Automatyka domowa)

System umożliwia również realizowanie podstawowych funkcji automatyki domowej, takich jak sterowanie:
• oświetleniem
• systemem ogrzewania i klimatyzacji
• systemem nawadniania
• sterowanie automatyką i kontrola obciążenia

Inne możliwości to m.in.
• współpraca z systemem przeciwpożarowym
• integracja z systemem audio / video
• integracja z kontrolą dostępu

Sterowanie odbywa się przy zastosowaniu modułów I/O wykorzystywanych do programowania, obsługi i zarządzania.

Naszym zdaniem produkt ciekawy i rozwojowy. Być może już wkrótce znajdzie się on w naszej regularnej ofercie, gdy tylko tak się stanie poinformujemy o tym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems". Firma P.W.PARTNER M.WEBER powstała rok później w 2008 roku. Więcej informacji na moim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Alarmy, Inteligentny budynek, Inteligentny dom, Manipulatory, Systemy transmisji danych GPRS i GSM, Systemy wizualizacji i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*