Domowe czujniki czadu, mamy je w domach.. ale ile z nich jest bezpieczne i przebadane ?

Domowe czujniki czadu, mamy je w domach.. ale ile z nich jest bezpieczne i przebadane ?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
VN:F [1.9.22_1171]
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Na polskim rynku dostępnych jest wiele domowych czujników czadu, jednak czy każdy z nich spełnia wysokie normy jakościowe i posiada stosowne badania gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania i skuteczność zadziałania ? Polska firma Eura-Tech której czujniki czadu znajdą Państwo w naszej regularnej ofercie jest pod tym względem jednym z pionierów badań sygnalizatorów czadu na szeroką skalę. Dzięki wiedzy i doświadczeniu oraz specjalistycznym testom wykonywanym na podstawie części zapisów europejskiej normy EN 50291-1:2010 prowadzonym w laboratorium końcowym klientom dostarczane są wyłącznie czujniki tlenku węgla, które gwarantują prawidłową reakcję w sytuacji kryzysowej. Każdy czujnik czadu otrzymuje po takim badaniu certyfikat potwierdzający pozytywny wynik badania w atmosferze z tlenkiem węgla, zawierający indywidualny numer seryjny urządzenia oraz datę i miejsce testu.

Podczas testów wykluczane są wszystkie wadliwe urządzenia.

Podczas testów wykluczane są wszystkie wadliwe urządzenia.

Pozytywna Opinia Techniczna CNBOP-PIB czujników czadu Eura to bardzo wiarygodne potwierdzenie jakości tych urządzeń. Wspomniane Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy jest jednostką naukową, która działa od 1972 roku. Misją Instytutu było i jest zapewnienie oraz ciągłe podnoszenie bezpieczeństwa w Państwie, w zakresie ochrony przeciwpożarowej, zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i obrony cywilnej. W celu potwierdzenia wysokiej jakości i przydatności urządzeń do stosowania w ochronie przeciwpożarowej niezależne i kompleksowe badania CNBOP-PIB przeprowadzono dla dwóch sztandarowych modeli sygnalizatorów czadu Eura CD-28A2 i Eura CD-29A2.Kilkumiesięczna weryfikacja zakończyła się wydaniem pozytywnej opinii technicznej i aprobatą dla stosowania tych czujników w ochronie przeciwpożarowej. Opinia Techniczna CNBOP-PIB wraz z indywidualnym certyfikatem badania stanowią gwarancję niezawodności urządzeń. Produkty na stałe zagoszczą w naszej ofercie i uzupełnią szeroką gamę innych specjalistycznych rozwiązań systemów detekcji gazów chroniących ludzkie życie i gwarantujących bezpieczeństwo w codziennym życiu.

Na zakończenie  zobaczmy jak wygląda proces testowania detektorów, a przynajmniej jak powinien wyglądać dla tych detektorów które często oferowane są w sprzedaży.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]

O redaktor

Od 2008 współtwórca WeberSystems, firmy której początki sięgają sierpnia roku 2007 kiedy to powstały plany jej utworzenia, oraz powstawała nasza pierwsza testowa wersja witryny internetowej. W tym roku powstała również nasza nazwa handlowa "WeberSystems". Firma P.W.PARTNER M.WEBER powstała rok później w 2008 roku. Więcej informacji na moim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Alarmy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*